| Brand Name: | Komai |
| Model Number: | HX-6588 |
| MOQ: | 1 Pcs |
| Price: | Please contact us to get the accurate price |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, L/C, Personal Bank Transfer, Western Union |
| Supply Ability: | 50000pcs/month |
Specifiion
| Model | HX-6588 |
| Part Name | Hydraulic Filter |
| Material | Filtration Paper |
| Manufacture Part NO. | HF6588 |
| Working Hours | More than 500 hours |
| Efficiency | 99.9% |
| Gross Weight | 2.35 kg |
| Dimension | 294.26*121.67 1 3/4-12 UN-2B mm |
| Quantity per carton | 9 pcs |
| Packaging | Brand packing or customers' demand |
Technical Details
| Overall Legth | 13 cm |
| Overall Width | 13 cm |
| Overall Height | 32 cm |
Cross Part No.
HF6589
SPH 12517
SPH 12525
SPH 12525/1
SPH 12533
Application
ECR38
BL61
BL61 Plus
BL71
etc.
Product Details
![]()
![]()