| Brand Name: | Komai |
| Model Number: | HX-8878 |
| MOQ: | 4 Pcs |
| Price: | Please contact us to get the accurate price |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, L/C, Personal Bank Transfer, Western Union |
| Supply Ability: | 50000pcs/month |
Specifiion
| Model | HX-8878 |
| Part Name | Hydraulic Filter |
| Material | Filtration Paper |
| Manufacture Part NO. | 1G8878 |
| Working Hours | More than 500 hours |
| Efficiency | 99.9% |
| Gross Weight | 1.45 kg |
| Dimension | 240.03*100.33 1 3/8-12 UNF-2B mm |
| Quantity per carton | 20 pcs |
| Packaging | Brand packing or customers' demand |
Technical Details
| Overall Legth | 13 cm |
| Overall Width | 13 cm |
| Overall Height | 27 cm |
Cross Part No.
LFH 4990
HC 112
WH 980/1
WH 980/3
WH 980/7
LA 323543250
Application
GD530A-1/-2
216
246C
252B/B2/B3
etc.
Product Details
![]()
![]()